Görme Engelliler

Kadı Burhaneddin Bilim Fuarı

 

Sivas genelinde, ortaokul ve lise öğrencilerinin, öğretim programları çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri, Sivas Bilim ve Sanat Merkezi´nin proje yürütücülüğünü yaptığı, Kadı Burhaneddin Bilim Fuarı adıyla bir bilim fuarı yapılması amaçlanmaktadır.

Bilim fuarı ile, 2017 - 2018 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle, Sivas’ta Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim alan, 5-12. sınıf öğrencilerinin, Tübitak Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projesi ve Tübitak Lise Öğrencileri Araştırma Projesi kapsamında, kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak başvurdukları ancak TÜBİTAK Kayseri Bölge Sergisi’ne davet edilmeyen projeler Kadı Burhaneddin Bilim Fuarı kapsamında öğrenciler tarafından sergilenecektir. Bilim fuarında yer alacak projeler, Cumhuriyet Üniversitesi´nde alanında uzman akademisyenlerin oluşturduğu proje jürisi tarafından seçilecektir. Seçilen projelerde görevli öğrenci ve danışman öğretmenler tarafından, 11 Nisan 2018 tarihinde fuar alanında, bilim fuarının hazırlık çalışmaları yapılacaktır. Bilim fuarı, 12-13 Nisan 2018 tarihlerinde, 2 gün olacak şekilde Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilecektir. Danışman öğretmen ve proje öğrencileri bu tarihlerde görevli izinli sayılacaklardır.

Türkiye´de ilk olma özelliği taşıyacak olan ve Sivas´ta eğitim alan tüm ortaokul ve lise öğrencilerine hitap edecek olan bilim fuarına, Sivas´taki tüm okullarımızın proje yönergesine göre katılımlarını bekliyor, tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

 

Adem UZUN

Merkez Müdürü

 

 

Proje Yönergesi İçin TIKLAYINIZProje Afiş ve Olur Yazıları :

 

06-03-2018

06-03-201806-03-2018


Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin

  Beğen | 3  kişi beğendi